AURIAI VILLAGE

 • Share

  Bookmark and Share
 • Project Type: Landscape; Architecture; Master planning
  Status: Under construction
  Area: 21 ha
  Year: 2017 – present
  Location: Vilnius, Lithuania
  Team: Vytautas Buinevičius, Vaidas Bieliūnas, Laimis Valančiūnas, Jokūbas Jurgelis
  Partners: MMAP
  Visualizations: Smart Visuals

  Kartu su partneriais MMAP bei projekto vystytojais “Atrask save – Auriai Miestelis” sukūrėme inovatyvios gyvenvietės koncepciją. Vilniaus apylinkių kraštovaizdyje jau kuriasi ekologiškas miestelis, kuris turės kokybiškas viešąsias erdves, prie natūralios gamtos jautriai pritaikytą visą reikalingą infrastruktūrą ir tarpusavyje derančią pastatų architektūrą.
  Bendorių kaime, už 6 km nuo Vakarinio Vilniaus aplinkkelio erdvioje 21 ha teritorijoje prie žirgyno įsikurs 150 inovatyvių liberalios vakarietiškos pasaulėžiūros vilniečių šeimų.

  Prisidėti prie projekto kviečiami tie, kurie supranta ekologijos svarbą, žengia koja kojon su technologijomis, kuriems svarbu, kas bus jų būsimi kaimynai ir kaip atrodys jų ir aplinkiniai namai, kaip bus apželdinta jų gatvelė ir kas rūpinsis bendruomenės parku, sodais, šiltnamiais ir daržais. Miestelyje galios estetinis reglamentas ir kaimynų elgesio kodeksas, kuris taps bendruomenės kūrimo ir augimo pagrindu. Nuoseklus, kryptingas ir estetiškas miestelio vystymas užtikrins ilgalaikį miestelio gyventojų investicijų tvarumą ir bendros architektūrinės ir urbanistinės struktūros vientisumą.

  2XJ